پوشش نانو نما-رنگ نانو نما

عایق کردن نمای ساختمان یکی از مراحل مهم در ساخت و ساز به حساب می آید که نتیجه آن کاهش مصرف انرژی و کمک به ایجاد درجه حرارت مناسب  محیط  داخل ساختمان خواهد بود. دقیقا در این مرحله از کار ساخت و سازاست ، که انتخاب مواد عایق بندی مناسب مهم خواهد بود.

برخی پوششش های نانو و رنگ های نما کاربرد موثری  برای همین منظور دارند . این مواد به طور ایمن سطح را از اثر منفی عوامل خارجی (از جمله اشعه  UV  ) محافظت می کند. همچنین از تلفات گرما جلوگیری می کند و جلوه های زیبا و جذاب نما را هویدا عیان می کند.

مزایای اصلی استفاده از رنگ نما یا پوشش های نانو  ​​برای عایق حرارتی نما در ساختمان ها و برج های بلند مرتبه ازین قرارند:

سادگی در اجرا :
پوشش های نما ​​را می توان با استفاده از فرچه ، کاردک و یا اسپری کردن با دستگاه پاششی ایرلس انجام داد

اجرای این پوشش بدون داربست و با تکنیک کار صنعتی با طناب قابل انجام خواهد بود.  سادگی استفاده از مواد حتی در پروژه های سخت و پیچیده بازسازی نما و آثار معماری بخشی از ویژگی های این گونه پوشش ها است
  زمان اجرای کوتاه؛
بیش از ۸۰% پروژه های خدمات شهری تنها بین ۲ تا ۳ روز به طول می انجامد.
این محصول سازگار با محیط زیست بوده  و بلاحاظ سلامتی برای انسان بدون ضرر است
–   کاهش هزینه های گرمایش و تهویه مطبوع

استفاده از پوشش های نانو نما  ​به عنوان عایق حرارتی نمای ساختمان ها را بطور قابل ملاحظه ای در برابر انجماد دیوارنما و تخریب سنگ نما ، و همچنین رشد قارچ ها در داخل دیوارهای حفظ می کند. استفاده از پوشش نانو به عنوان عایق حرارتی دیوارها و جلوگیری از نوسانات  دما و نتیجتا دستیابی به آسایش بیشتر فضای داخلی خواهد شد، بطوریکه  در زمستان مصرف انرژی را حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش می دهد، .و در تابستان ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه های خنک نگه داشتن محیط را تعدیل میکند.
دوام و کار کرد درست این نوع از پوشش های عایق نانو حدود ۱۰ سال است.
برخلاف عایق حرارتی معمولی های ، ضخامت  کم  پوشش های نانو نما ​​ دیوار و سازه را سنگین تر نمی کند.
در اجرای اینگونه پوشش ها امکان انتخاب رنگ نما نیز ممکن خواهد بود . همینطور کاهش هزینه های عملیاتی برای نگهداری نمای ساختمان و محافظ سازه های نما از آسیب مصالح نما در برابر اشعه ماورای بنفش.
ضخامت هر لایه پوشش ۱-۲ میلی متر است  که به همین دلیل نیاز به اجرا طی چند مرحله را حذف می کند . این مزیت بدلیل عدم  نیاز به خشک شدن و تکمیل فرایند پلیمریزاسیون هر لایه ، زمان اجرای پوشش نانو نما را بسيار كمتر خواهد کرد. و سطح پوشش داده شده در برابر عوامل طبيعي (باران، شبنم، و غيره) محافضت خواهد شد .

از برخی تولیدات پوشش و رنگ نما ی نانو با اثر فوتوکاتالیستی در برابر آثار بسیار مخرب  آلاینده های منتشر شده وسایل نقلیه و تاسیسات حرارتی وغیره در شهر ها استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *