نماشویی

شستشوی نمای ساختمان خدمتی است که طی دهه ی اخیر مشتریان زیادی پیدا کرده است.شستشوی نما ، بویژه نمای کامپوزیت  نیاز به تجهیزات حرفه‌ای و مهارت‌های کار در ارتفاع دارد . روش های ارائه خدمات نماشویی  ، مبتنی بر کار در ارتفاع است که پرکاربردترین آنها  تکنیک های کار صنعتی با طناب (Industrial Rope Access) قلمداد میشود . از مزیت های کار صنعتی با طناب ، چابکی و سرعت در اجرا و ایمنی به مراتب بیشتر نسبت به دیگر روش هاست  . عدم محدودیت در دسترسی به بالاترین قسمت های نمای ساختمان ها  و شستشوی  برج‌های بلند مرتبه  و ساختمان‌های عظیم برتری کار صنعتی با طناب را تائید و تاکید میکند .

بدون شک ، مرتب بودن و تمیزی نمای ساختمان ، اولین و مهمترین  شاخص  دربه جلوه درآمدن ساختمان و برج های تجاری است . به این معنی که مخاطبان با تجربه  و هوشمند تمامی کسب کارهای رایج امروزی اولین قضاوت های ناخودآگاه خود را با مشاهده  ظاهر و نحوه مدیریت  آنچه که روئیت میشود ثبت میکنند . طرح معماری نما و بهره گیری از مصالح  گرانقیمت در نمای ساختمان ارزش کار را به همان اندازه رونق میدهد ، که کثیفی نما و ظاهر بهم ریخته ی آن از ارزشش میکاهد . تردید نیست که زیبایی و چشم نوازی نما در گرو نماشویی  دوره ای ، نورپردازی نما و حذف المان های اضافی است . چنانچه در بسیاری موارد ، نماشویی ساختمان میزان تخریب آن را آشکار نموده و مدیران ساختمان نیاز به بازسازی نما و یا رنگ آمیزی آن را در الویت برنامه های نگهداری ساختمان قرار میدهند .

دراین میان کیفیت شستشوی نمای کامپوزیت اهمیت مضاعفی می یابد ، چرا که با وجود کثرت نمای کامپوزیتی که از انواع کامپوزیت های مختلف  داخلی و خارجی درآنها استفاده شده است ، روش ها ی نماشویی کامپوزیت نیز تنوع داشته  و هر کدام رویه های نماشویی خاص خود را نیاز دارد. ویژگی های منحصر بفرد کامپوزیت های نما به دلیل فرآیند ها و مواد اولیه مختلف است ، اما با توجه به وضعیت ویژه آب و هوایی تهران بلحاظ آلاینده های محیطی ، از باران های اسیدی گرفته تا انواع ترکیبات سربی ، آثار و نتایج  بسیار بدی را برروی نماهای کامپوزیتی شاهد هستیم بطوریکه چنانچه مدیران مسئول ساختمان و مراکز تجاری با نمای کامپوزیت بخواهند وضعیت نما را بهبود ببخشند ، ترکیبات و واکنش های متاثر از مواد شیشمیایی موجود در هوا آنچنان پوشش های سطحی کامپوزیت نما را تخریب نموده است که با روش های معمول نماشویی کامپوزیت ، عملیات نماشویی اغلب جنبه غبار روبی پیدا میکند بطوریکه در بسیاری موارد کیفیت مورد انتظار کار فرما تامین نشده و عملیات نماشویی کامپوزیت در ابتدای امر متوقف میشود.

تیم تحقیق و توسعه ی نماگلشن در برطرف نمودن این معضل ، تحقیقات و آزمون های متعددی را به انجام رسانده است . بررسی روش های مختلف نوسازی نمای کامپوزیت بصورت اجرایی و بدون آسیب رساندن به کامپوزیت ها ی نما در دستور کار این تیم قرار گفت . دراین میان آزمون های متعدد وبررسی آثار آن طی سه سال  تلاش همکارانمان به موفقیت انجامید .

اکنون با دستیابی به مواد و روش های اجرایی منحصر به فرد گروه همکارن نماگلشن در نماشویی کامپوزیت، امکان پاکسازی و زدودن ترکیبات پیوند خورده با سطح کامپوزیت نما فراهم شده است . شستشوی نمای کامپوزیت ساختمان های تجاری خود را به ما بسپارید و به نتیجه ی متفاوت آن دلگرم باشید.