نوسازی و بازسازی نما

 ترمیم ، بازسازی و نوسازی نمای ساختمان بدون استفاده از داربست

در سال های اخیر شهرمان ، تهران ، در معماری‌ نمای ساختمان های زیبا ، منحصر بفرد و خاص ، آثار زبانزد چندانی نداشته است . با توسعه صنعت ساختمان ، علاوه بر تنوع مصالح قابل کاربرد در نمای ساختمان ها ، نگاه صرفا” سود آور به مقوله ساخت و ساز از شکوهمندی این رشته صنعتی کاسته است . در مقابل اما وجود دارد خانه ها و بناها ی بی نظیری كه معماران پر حوصله و دگر اندیشمان از خود بجا گذاشته اند . بناهایی که به شهرمان هویت بخشیده است ، آنچنانکه وقتی از کنار آنها عبور میکنیم به خود و شهرمان میبالیم . در این میان سازمان زیبا سازی شهرداری هم فعالیت های بازسازی و نوسازی زیادی در بهبود وضعیت این بناهای سالخورده داشته است .

از سویی دیگر ، ورود و استفاده از مواد و مصالح جدید نما ، بدون حضور دانش فنی کافی در بکارگیری آن خسارت هایی به بار آورده است . شکستگی شیشه هایی که نیاز به تعویض داشته ، مصالح تخریب شده ای که نیاز به ترمیم دارد ، پوسته شدن رنگ نما ، آببندی نبودن نماها ی کامپوزیتی و شیشه ای ، ریزش سیمان و سنگ نما و کنده شدن کامپوزیت نما ، و رنگ پریدگی تموود نما و بسیاری موارد دیگری که کرارا شاهد آن هستیم ، حاصل نادیده گرفتن مسائل فنی و محاسباتی و به بیانی ساده تر حاصل تفکر مصطلح “بزن-در رویی” به حساب می آید .

با تمامی این اوصاف مقوله بازسازی نما و نگهداری آن در همه جای دنیا رایج بوده و یکی از نیازهای مبرم در خدمات شهری محسوب میشود . همكاران نماگلشن در یك فعالیت فازبندی شده و به پشتوانه دانش مهندسین و كارشناسان کارآزموده آماده‌اند تا با ارائه خدمات کار در ارتفاع ، از احیای نمای امارت‌های قدیمی تا نوسازی نمای ساختمان های جدید را پوشش دهند.

گروه همکاران نماگلشن در بازسازی نما ، نوسازی و نگهداری نما ، خدمات کار دراتفاع را درموارد زیر پوشش میدهند
  • سیمانکاری نما و مرمت آن بدون نصب داربست
  • حذف المانهای زائد از روی نما به روش کار صنعتی با طناب
  • آببندی کامپوزیت با مواد و درزگیر های تایید شده و معتبر
  • تعویض شیشه های نما در ارتفاع بدون داربست و آببندی شیشه
  • اصلاح و ترمیم نمای کامپوزیت
  • اجرای رنگ ، رزین و دگر پوشش های محافظ نما
  • بازدید و تهیه گزارش کارشناسی از و ضعیت کلی نما
  • نگهداری و کنترل وضعیت نماهای اسپایدر و نمای خشک
  • تعمیر و نگهداری و رنگ آمیزی ترمو وود نما
  • بند کشی آجر نما و اجرای رزین برروی نمای آجر

با استفاده از روش های امن کار صنعتی با طناب (  Industrial Rope Access ) ، نصب و بکارگیری کلایمر (Suspended Platform) و یا استفاه از انواع بالابر ها جهت دسترسی امن و تسلط کامل به نمای ساختمان های مرتفع و برج های عظیم میسر خواهد بود . ارائه خدمات کار در ارتفاع با طراحی عملیات اجرایی ، کنترل دستورالعمل های ایمنی و لزوم رعایت نکات فنی ، گروه همکاران نماگلشن را متمایز میسازد.